YOLCU YÖNETİM SİSTEMİ

Yolcu Uygulaması Sistemi

YOLCU YÖNETİM SİSTEMİ

Personel taşımacılığı hizmetiyle verimliliğinin artması ve maliyetlerin düşürülmesi amacıyla aldığımız hizmeti kontrol etmek istiyoruz. Bu amaçla geliştirilen Yönetim Sistemiyle entegre çalışan Millennium Yolcu Bilgilendirme Sistemi Mobil Uygulaması kullanılmaktadır. Mobil uygulama ile araçlardan ve yolculardan çeşitli veriler toplanarak, vardiya yönetimi, mesai yönetimi, ek sefer yönetimi, servis birleştirme gibi operasyonel işlemler daha etkili şekilde yönetiyoruz.

Yolculardan alınan anlık bilgiler sayesinde yolcu memnuniyeti üst seviyeye çıktı. Yolcular seyahat deneyimlerini, şikayetlerini veya memnuniyetlerini uygulama üzerinden taşıma firmasına iletiyor. Uygulama üzerinden belirli periyotlarla yapılan anketler ile de yolcu ve seyahat memnuniyeti ölçülebilir hale geliyor.

Sürücülerimizin de kullanacağı bu uygulama sayesinde filo ve sürücü yönetimi daha kolay ve denetlenebilir hale geldi.

Sahadan toplanan tüm bu bilgiler müşterimizle kurumsal firmanın yetkilileriyle de paylaşılabilir. Böylece verilen hizmetin kalitesi anlık olarak ölçümlenebilmektedir.ÖZELLİKLERİ

Servis Listesi

Araç Değişiklik Formu

Servis Kullanmama Bildirimi

Mesai Bildirimi
Konum Gönderme

Araç Konumu

Yaklaşma Bildirimi

Memnuniyet Anketi

AVANTAJLARI

Kurumda yeni işe başlayan kişi yolcu uygulamasını indirip ve evinin veya durağının konumu sisteme ekler. Hangi araçta ne kaç kişilik bos yer olduğunu görebilir. Araçların güzergahlarını harita üzerinden görüntüleyebilir.
Yolcular farklı güzergahtaki araca binmek istediklerinde araçtaki boş koltuk sayısını görebilir. Kendilerini araca rezerve ettirebilir. Bilgiler o gün kullanmadığı servisin sürücüsüne ve kullanmak istediği servisin sürücüsüne otomatik olarak bildirilmektedir.
Yolcu uygulaması firmaya müşterinin karşısında ve diğer servis firmaları karşısında teknolojik avantaj sağlamaktadır.

SÜRÜCÜ UYGULAMASI

Servis hizmeti veren firmanın sürücüleri tarafından kullanılan mobil uygulama.

ÖZELLİKLERİ

Konum Bilgisi

Güzergah Takip

Yolcu Listesi

Yolcu Uygulaması Entegrasyonu
Konum Gönderme

Otomatik Puantaj İşleme

İş Emri Alma

Belge Yönetimi ve Yükleme

AVANTAJLARI

İlk kez işe başlayan sürücü hangi güzergahtan gitmesi gerektiğini ve yolcuların konumlarını uygulama üzerinden görebilmektedir. Bu sayede ilk kez işe başlayan sürücünün hatasız servisi tamamlaması sağlanır.
Servis süresince araçtan konum aldığımız için araçlarımızda Araç Takip Sistemi bulundurma zorunluluğu ortadan kalkar. Sistem firmamızı büyük bir maddi yükten kurtarır. Araç takip cihazlarını yönetmek ve takip etmek zorunda kalmayız.
Yolculardan gelen mesai ve izin bilgileri sürücüye ulaşır ve gereksiz yere servis güzergahı uzamak zorunda kalmayacaktır.